موسی عباسی شاعر طنزپرداز معروف کهگیلویه و بویراحمدی به مناسبت لغو تحریم ها و اجرای برجام شعر لری سروده که در زیر قابل شنیدن و دانلود است.
پایگاه خبری کهگیلویه
سید محمود توفیقیان بسیجی جوانی است که با الگو گرفتن زا اقتصاد مقاومتی گام های استوار راه امیدبخش اقتصاد را می پیماید و با راه اندازی کارگاه های قالی بافی ضمن اشتغالزایی برای تامین آب و نان چندین خانوار به صنعت فرش کمک شایانی دارد.
پایگاه خبری کهگیلویه
اداره ای که اسم شهرستان خود رانمی داند
جلوی درب ورودی اداره هواشناسی شهرستان کهگیلویه عبارت عجیب و جالبی نوشته شده است.
پایگاه خبری کهگیلویه
رعایت پاکیزگی و بهداشت در چنین مجالسی از نشانه های عملی ادب در محضر آن حضرت و اکرام میهمانان و دوستداران آن حضرت است لذا شایسته است برای رعایت این آداب به نکته های زیر توجه و عمل شود
پایگاه خبری کهگیلویه-شهید بهرام قلی آذرشب
شهید آذرشب با تأکید بر آگاهی‌ خود از حضور در جبهه های‌ حق علیه باطل، انگیزة خود را از اعزام به جبهه « جوشش خون شهیدان »یاد می‌کند و با مخاطب قرار دادن اهالی‌ شوتاور و طیبی‌ سردسیر؛ زادگاه خود، ایشان را به حفظ وحدت کلمه فرا می‌خواند و از آ نها می‌خواهد تا جبهه ها را خالی‌ نگذارند و پشتیبان روحانیت که مبلغان اسلامند باشند.
دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی قلب و عروق بیمارستان رضوی:
گروه جامعه- محبوبه علی پور: با تأیید وزارت بهداشت و درمان، بیمارستان فوق تخصصی رضوی به عنوان نخستین مرکز تحقیقاتی خصوصی کشور تعیین می‌شود.
بوی بد دهان از موارد آزاردهنده ای است که برخی روزه داران با آن مواجه می شوند؛به گفته متخصصان تغذیه، طولانی بودن مدت روزه داری در روزهای گرم تابستان، خشک شدن دهان در اثر کاهش آب بدن، پر و بدخوری از جمله دلایل بوی بد دهان هستند.
جنگجویان سامورایی باستان، هر روز صبح یک سطل آب سرد بر روی خود می‌ریختند، چرا که اعتقاد داشتند روحشان پالایش و بدنشان پاک می‌شود. چه این اتفاقات برایشان می‌افتاد چه نه، اما قطعاً باعث می‌شد که پس از استراحت شبانه هشیار شوند و سرحال بیایند.
از آنجا كه عدم مصرف مايعات طي روز مي‌تواند به غليظ شدن خون و بالاتر رفتن قند خون و عوارض ديگر منجر شود به ويژه در صورتي كه معمولا قند خون شان بالا است، توصيه مي‌شود حتما قرص خود را به موقع مصرف كنند و اگر فراموش كردند آن روز را روزه نگيرند
يک متخصص بهداشت مواد غذایی تاکید کرد: هنگام خرید حلیم برای افطار در ماه رمضان، حتماً توجه داشته باشید که فروشنده آن را در ظروف یک بار مصرف طلقی نریزد. برای خرید با خود ظرف شیشه‌ای یا قابلمه فلزی ببرید و در صورت اضافه آمدن حلیم، از مصرف مجدد آن طی ساعات بعدی جداً خودداری کنید.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی ضمن توصیه به مصرف برخی غذاها در وعده سحر و افطار، گفت: مصرف زیاد آب همراه با وعده‎های اصلی غذا باعث سوء هاضمه می‎شود.
کاریکاتور زیر، به موفقیت‌های تیم ملی والیبال کشورمان در برابر برخی ناکامی‌های تیم ملی فوتبال و در عوض، تفاوت در نحوه برخورد با این دو تیم، اشاره طنزآمیزی دارد.
امروزه افراد جامعه از چاقی رنج می‌برند و گاهی ‌اوقات با رژیم‌های طاقت‌فرسا می‌خواهند وزن بالای خود را در مدت کوتاه کاهش دهند این در حالی است که اگر افراد از این شیرینی خوشمزه استفاده کنند می‌توانند به راحتی چربی‌های خود را آب کنند.
مريم سادات كاظمي: نفخ معده يكي از ناراحتي هاي رايج افرادي است كه روده هاي حساسي دارند. اين بيماري در نتيجه عدم هضم درست غذا پيش مي آيد. اما در كنار داروها و روش هاي درمان بهتر است به اين نكته نيز توجه شود كه بعضي از خوراكي ها عامل نفخ هستند و بعضي ديگر مي توانند به رفع آن كمك كنند.
این یافته‌ها نشان می‌دهد که فعالیت غیرعادی در این مناطق که شاید تحت تاثیر دارو یا در اثر محرومیت از اکسیژن اتفاق افتاده، می‌تواند مسؤول بوجود آمدن تجربه‌های خروج روح از بدن باشد. پس از خروج روح از بدن چه اتفاقی در مغز می‌افتد؟دانشمندان مؤسسه کالسروهه آلمان با استفاده از اسکن مغز، رویدادهایی را بررسی کرده‌اند که در زمان تجربه خروج روح از بدن اتفاق می‌افتند.

صفحه‌ها